LED KR MT 250LM 1,8W/827 (25W) E14
LED KR MT 250LM 1,8W/827 (25W) E14
LED kronepære med 250 lumen og et forbrug på kun 1,8 W er den perfekte løsning til at erstatte traditionelle pærer på op til 25 W. Den giver et behageligt og varmt lys, der skaber en hyggelig atmosfære i hjemmet, samt... Se mere
0 stk på lager
9 stk på fjernlager - Forventet levering om ca. 1-3 hverdage
Produktbeskrivelse
Produktbeskrivelse
LED kronepære med 250 lumen og et forbrug på kun 1,8 W er den perfekte løsning til at erstatte traditionelle pærer på op til 25 W. Den giver et behageligt og varmt lys, der skaber en hyggelig atmosfære i hjemmet, samtidig med at den sparer på energien.
Ideel til stuer, soveværelser eller som dekorativ belysning i lamper, hvor du ønsker et blødt lys. Denne pære er designet til at passe i E14-sokler og kan nemt installeres i eksisterende armaturer.
Fordele ved LED kronepære
- Effektiv lysstyrke: 250 lumen sikrer et klart og behageligt lys til ethvert rum.
- Lavt energiforbrug: Kun 1,8 W, hvilket gør den økonomisk fordelagtig og miljøvenlig.
- Lang levetid: LED-teknologi giver en betydeligt længere levetid end traditionelle pærer, hvilket reducerer behovet for hyppige udskiftninger.
- Nem installation: Passer direkte i E14-sokler, så du kan opgradere din belysning uden besvær.
- Fleksibel anvendelse: Velegnet til både dæmpbare og ikke-dæmpbare installationer, så du kan tilpasse belysningen efter behov.
Skab stemning med stil
Med sit klassiske design kan denne LED kronepære anvendes i mange forskellige lamper og armaturer, hvilket gør den til en alsidig løsning til både moderne og traditionelle indretninger. Uanset om du ønsker at opdatere din belysning eller skabe en hyggelig atmosfære, er denne pære et fremragende valg.
Ofte stillede spørgsmål om LED KR MT 250LM 1,8W/827 (25W) E14
Hvad er lysstyrken på LED KR MT 250LM 1,8W/827 (25W) E14?
Lysstyrken på denne LED pære er 250 lumen, hvilket giver et behageligt og klart lys, der kan bruges i mange forskellige rum.
Hvor meget strøm bruger LED KR MT 250LM 1,8W/827 (25W) E14?
Denne LED pære bruger kun 1,8 watt, hvilket gør den til en energieffektiv løsning sammenlignet med traditionelle pærer, der bruger op til 25 watt for samme lysstyrke.
Kan LED KR MT 250LM 1,8W/827 (25W) E14 bruges i dæmpbare armaturer?
Der er både dæmpbare og ikke-dæmpbare varianter af LED pærer i denne serie. Det er vigtigt at tjekke specifikationerne for den specifikke pære, du vælger, for at sikre, at den er kompatibel med dit dæmpbare system.
Hvad er forskellen mellem LED KR MT 250LM 1,8W/827 (25W) E14 og en traditionel glødepære?
Forskellen ligger primært i energiforbruget og levetiden. LED pæren bruger betydeligt mindre strøm (1,8W mod 25W for glødepæren) og har en længere levetid, hvilket gør den mere økonomisk i det lange løb.
Skal jeg vælge LED KR MT 250LM 1,8W/827 (25W) E14 eller en LED pære med højere watt?
Valget afhænger af den ønskede lysstyrke og anvendelse. Hvis du har brug for mere lys, kan en pære med højere watt være nødvendig, men for almindelig belysning er denne pære tilstrækkelig og mere energieffektiv.
Specifikationer
Specifikationer
Vi har i øjeblikket ingen tekniske specifikationer registreret på denne vare.
Er du i tvivl om den passer til dit behov?
Ring på 88 33 03 01 eller
send os en besked – vi står klar til at hjælpe.
Dokumenter (Monteringsvejledning, datablad mv.)
Dokumenter (Monteringsvejledning, datablad mv.)
Vi har i øjeblikket ingen bilag registreret på denne vare. Kontakt os for at høre om vi har bilag.
+8.600 kundeanmeldelser
Se hvad vores kunder siger om os
Indlæser anmeldelser...

