CL fri ramme L900 H12
CL fri ramme L900 H12
CL fri ramme L900 H12 er en elegant og funktionel ramme i børstet rustfrit stål, designet til at passe til Unidrain Classic gulvafløb. Med en længde på 900 mm og en højde på 12 mm er denne ramme ideel til moderne bade... Se mere
Produktbeskrivelse
Produktbeskrivelse
CL fri ramme L900 H12 er en elegant og funktionel ramme i børstet rustfrit stål, designet til at passe til Unidrain Classic gulvafløb. Med en længde på 900 mm og en højde på 12 mm er denne ramme ideel til moderne badeværelser, hvor stil og funktionalitet går hånd i hånd.
Rammen er perfekt til gør-det-selv-projekter og professionelle installationer, da den let kan integreres i eksisterende afløbssystemer. Den enkle, men stilrene design gør det muligt at tilpasse badeværelset til dine personlige præferencer.
Fordele ved CL fri ramme L900 H12
- Materiale: Børstet rustfrit stål, der sikrer holdbarhed og et moderne udseende.
- Dimensioner: Længde på 900 mm og højde på 12 mm, hvilket gør den velegnet til standard flisetykkelser.
- Design: Enkel og stilren, der passer ind i enhver badeværelsesindretning.
- Fleksibilitet: Kan kombineres med forskellige ristdesigns for at opnå det ønskede look.
- Nem installation: Designet til at passe perfekt til Unidrain Classic afløbsarmaturer, hvilket gør installationen hurtig og ukompliceret.
Elegant løsning til moderne badeværelser
CL fri ramme L900 H12 er en del af ClassicLine-serien, der tilbyder et udvalg af riste og tilbehør, så du kan skabe en skræddersyet løsning til dit badeværelse. Rammen er ideel til dem, der ønsker at kombinere funktionalitet med æstetik og sikre en problemfri integration i dit afløbssystem.
Ofte stillede spørgsmål om CL fri ramme L900 H12
Hvad er CL fri ramme L900 H12 lavet af?
CL fri ramme L900 H12 er fremstillet af massiv slebet rustfrit stål, hvilket sikrer både holdbarhed og et stilrent udseende.
Hvad er rammehøjden på CL fri ramme L900 H12?
Rammehøjden på CL fri ramme L900 H12 er 12 mm. Denne højde er vigtig at tage i betragtning i forhold til flisetykkelsen samt ekstra plads til fliseklæb og membran.
Hvordan installerer jeg CL fri ramme L900 H12?
For at installere CL fri ramme L900 H12 skal du sikre dig, at du har det rette afløbsarmatur og udløbshus. Ramme og rist skal vælges i forhold til dit badeværelses indretning. Det anbefales at få hjælp fra en autoriseret elinstallatør for at sikre korrekt installation.
Hvad er forskellen på CL fri ramme L900 H12 og andre rammer i ClassicLine serien?
Forskellen mellem CL fri ramme L900 H12 og andre rammer i ClassicLine serien ligger primært i længden og højden. CL fri ramme L900 H12 er 900 mm lang og 12 mm høj, mens andre varianter kan have forskellige mål. Vælg den ramme, der passer bedst til dit afløb og flisetykkelse.
Skal jeg vælge en ramme med en anden højde?
Valget af rammehøjde afhænger af flisetykkelsen og den ønskede installation. Hvis du har en tykkere flise, kan det være nødvendigt at vælge en ramme med en større højde for at sikre korrekt tilpasning. CL fri ramme L900 H12 er ideel til fliser, der passer til dens specifikationer.
Specifikationer
Specifikationer
Dokumenter (Monteringsvejledning, datablad mv.)
Dokumenter (Monteringsvejledning, datablad mv.)
Vi har i øjeblikket ingen bilag registreret på denne vare. Kontakt os for at høre om vi har bilag.
+8.600 kundeanmeldelser
Se hvad vores kunder siger om os
Indlæser anmeldelser...

