RAUSILENTO bøjning 50/87°
RAUSILENTO bøjning 50/87°
RAUSILENTO bøjning 50/87° er designet til at reducere støj i afløbssystemer, hvilket gør den ideel til brug i boliger og erhvervslokaler, hvor lydniveauet er en vigtig faktor. Denne bøjning sikrer en effektiv og still... Se mere
0 stk på lager
55 stk på fjernlager - Forventet levering om ca. 1-3 hverdage
Produktbeskrivelse
Produktbeskrivelse
RAUSILENTO bøjning 50/87° er designet til at reducere støj i afløbssystemer, hvilket gør den ideel til brug i boliger og erhvervslokaler, hvor lydniveauet er en vigtig faktor. Denne bøjning sikrer en effektiv og stille afledning af spildevand, hvilket skaber et mere behageligt indeklima.
Den 50 mm bøjning med en vinkel på 87° er perfekt til installationer, hvor pladsen er trang, og hvor det er nødvendigt at ændre retningen på afløbsrøret. Den er velegnet til både gør-det-selv projekter og professionelle installationer, hvilket gør den til et must-have for enhver håndværker.
Fordele ved RAUSILENTO bøjning 50/87°
- Støjreducerende design: Mindsker lydgener fra afløbssystemet, hvilket skaber et mere behageligt miljø.
- Effektiv afledning: Sikrer hurtig og effektiv transport af spildevand, hvilket reducerer risikoen for tilstopninger.
- Pladsbesparende: 87° vinkel gør det muligt at tilpasse installationen i trange rum.
- Nem installation: Designet til at passe sammen med standard 50 mm afløbsrør, hvilket gør det enkelt at skifte eller installere.
Optimal løsning til stille afløbssystemer
RAUSILENTO bøjningen er ideel til både nye installationer og renoveringsprojekter, hvor der ønskes en stille og effektiv løsning til afløb. Den er lavet til at modstå slid og sikre langvarig ydeevne, hvilket gør den til en pålidelig del af dit VVS-system.
Ofte stillede spørgsmål om RAUSILENTO bøjning 50/87°
Hvad er RAUSILENTO bøjning 50/87°?
RAUSILENTO bøjning 50/87° er en støjreducerende bøjning til afløbssystemer. Den er designet til at minimere støj fra vandafløb, hvilket gør den ideel til brug i boligområder, hvor støj kan være en gene.
Hvordan fungerer støjreduktionen i RAUSILENTO bøjningen?
Støjreduktionen opnås gennem bøjningens specifikke design og materialevalg, som er optimeret til at dæmpe lyden fra vandstrømmen. Dette gør det muligt at installere bøjningen i områder, hvor man ønsker at minimere lydgener fra afløbssystemet.
Hvilke anvendelser er RAUSILENTO bøjning 50/87° velegnet til?
Bøjningen er velegnet til installation i boligafløbssystemer, hvor der er behov for at reducere støj fra vandafløb. Den kan anvendes i både nye installationer og ved renovering af eksisterende systemer.
Hvad er forskellen på RAUSILENTO bøjning 50/87° og almindelige bøjninger?
Den primære forskel ligger i støjreduktionen. Almindelige bøjninger kan ikke tilbyde samme niveau af støjdæmpning som RAUSILENTO bøjningen, hvilket gør sidstnævnte til et bedre valg i støjfølsomme områder.
Skal jeg vælge RAUSILENTO bøjning 50/87° eller en standard bøjning til mit projekt?
Hvis dit projekt involverer installation i et område, hvor støj fra afløb kan være et problem, er RAUSILENTO bøjningen det bedste valg. Hvis støj ikke er en bekymring, kan en standard bøjning være tilstrækkelig.
Specifikationer
Specifikationer
Dokumenter (Monteringsvejledning, datablad mv.)
Dokumenter (Monteringsvejledning, datablad mv.)
Vi har i øjeblikket ingen bilag registreret på denne vare. Kontakt os for at høre om vi har bilag.
+8.600 kundeanmeldelser
Se hvad vores kunder siger om os
Indlæser anmeldelser...

