LIMPISTOL GKP 200 CE
LIMPISTOL GKP 200 CE
LIMPISTOL GKP 200 CE er en alsidig limpistol, der er hurtig at varme op takket være de elektronisk regulerede varmelegemer. Den holder en konstant arbejdstemperatur, hvilket gør den ideel til forskellige opgaver som m... Se mere
0 stk på lager
9 stk på fjernlager - Forventet levering om ca. 1-3 hverdage
Produktbeskrivelse
Produktbeskrivelse
LIMPISTOL GKP 200 CE er en alsidig limpistol, der er hurtig at varme op takket være de elektronisk regulerede varmelegemer. Den holder en konstant arbejdstemperatur, hvilket gør den ideel til forskellige opgaver som montering, reparation, fiksering, fugning og tætning.
Med en mekanisk fremføring og muligheden for at arbejde uden kabel, giver denne limpistol stor fleksibilitet. Det lange, aftagelige kabel sikrer, at du kan nå de fleste arbejdsområder, mens den indbyggede lampe lyser ved tilslutning til lysnettet, så du altid har godt lys til dit arbejde. Den er også velegnet til venstrehåndede brugere.
Fordele ved LIMPISTOL GKP 200 CE
- Hurtig opvarmning: Elektronisk regulerede varmelegemer sikrer, at pistolen er klar til brug på kort tid.
- Konstant temperatur: Arbejdstemperaturen holdes stabil, hvilket giver ensartede resultater.
- Fleksibel brug: Mulighed for at arbejde uden kabel giver større bevægelsesfrihed.
- Langt kabel: Det aftagelige kabel gør det nemt at nå forskellige arbejdsområder.
- Indbygget lampe: Lyser ved tilslutning, så du altid har godt lys til dit arbejde.
Praktisk og effektiv til alle opgaver
LIMPISTOL GKP 200 CE er designet til at håndtere en bred vifte af opgaver, fra mindre reparationer til større monteringsprojekter. Den udskiftelige dyse giver dig mulighed for at tilpasse den til forskellige typer lim og opgaver, hvilket gør den til et uundgåeligt værktøj i dit arsenal.
Ofte stillede spørgsmål om LIMPISTOL GKP 200 CE
Hvad er fordelene ved LIMPISTOL GKP 200 CE?
LIMPISTOL GKP 200 CE har flere fordele, herunder elektronisk regulerede varmelegemer, der sikrer en hurtig opvarmning og konstant arbejdstemperatur. Den mekaniske fremføring gør det nemt at arbejde med lim, og den lange, aftagelige ledning giver frihed til at bevæge sig rundt. Desuden kan dyserne udskiftes, hvilket gør den alsidig til forskellige opgaver som reparationer, fugning og tætning.
Er LIMPISTOL GKP 200 CE velegnet til både højre- og venstrehåndede brugere?
Ja, LIMPISTOL GKP 200 CE er designet til at være egnet for både højre- og venstrehåndede brugere, hvilket gør den til et praktisk valg for alle.
Hvordan fungerer den elektroniske temperaturregulering?
Den elektroniske temperaturregulering i LIMPISTOL GKP 200 CE sikrer, at pistolen hurtigt når den ønskede temperatur og holder den konstant under brug. Dette er vigtigt for at opnå et ensartet og effektivt limresultat.
Hvad kan jeg bruge LIMPISTOL GKP 200 CE til?
LIMPISTOL GKP 200 CE er ideel til en række opgaver, herunder monteringsarbejde, reparationer, fiksering, fugning og tætning. Den alsidige anvendelse gør den til et nyttigt værktøj i både hjemmet og på arbejdspladsen.
Hvad er forskellen på LIMPISTOL GKP 200 CE og andre limpistoler?
Forskellen ligger primært i den elektroniske temperaturregulering og den mekaniske fremføring, som sikrer en konstant arbejdstemperatur og nem håndtering. Mange andre limpistoler har ikke disse funktioner, hvilket kan påvirke effektiviteten og brugervenligheden.
Skal jeg vælge LIMPISTOL GKP 200 CE eller en manuel limpistol?
Valget mellem LIMPISTOL GKP 200 CE og en manuel limpistol afhænger af dine behov. Hvis du ønsker hurtig opvarmning, konstant temperatur og nem håndtering, er GKP 200 CE et bedre valg. En manuel limpistol kan være tilstrækkelig til mindre opgaver, men den mangler de avancerede funktioner, som GKP 200 CE tilbyder.
Specifikationer
Specifikationer
Vi har i øjeblikket ingen tekniske specifikationer registreret på denne vare.
Er du i tvivl om den passer til dit behov?
Ring på 88 33 03 01 eller
send os en besked – vi står klar til at hjælpe.
Dokumenter (Monteringsvejledning, datablad mv.)
Dokumenter (Monteringsvejledning, datablad mv.)
Vi har i øjeblikket ingen bilag registreret på denne vare. Kontakt os for at høre om vi har bilag.
+8.600 kundeanmeldelser
Se hvad vores kunder siger om os
Indlæser anmeldelser...

