CAMPUS R500 34W CCT DALI OPAL
CAMPUS R500 34W CCT DALI OPAL
CAMPUS R500 34W CCT DALI OPAL er en alsidig og energieffektiv belysningsløsning, der kombinerer moderne design med funktionalitet. Med en effekt på 34 W og mulighed for justering af farvetemperatur (CCT) er denne lamp... Se mere
0 stk på lager
1 stk på fjernlager - Forventet levering om ca. 1-3 hverdage
Produktbeskrivelse
Produktbeskrivelse
CAMPUS R500 34W CCT DALI OPAL er en alsidig og energieffektiv belysningsløsning, der kombinerer moderne design med funktionalitet. Med en effekt på 34 W og mulighed for justering af farvetemperatur (CCT) er denne lampe ideel til både bolig og erhverv, hvor du ønsker fleksibel belysning til forskellige aktiviteter.
Den er velegnet til rum, hvor belysningen skal tilpasses, såsom kontorer, stuer eller mødelokaler. DALI-kompatibiliteten giver mulighed for intelligent lysstyring, hvilket gør det nemt at integrere den i eksisterende systemer og skabe den ønskede atmosfære.
Fordele ved CAMPUS R500 34W CCT DALI OPAL
- Effektiv belysning: 34 W giver kraftig lysstrøm, der oplyser selv større rum effektivt.
- Farvetemperaturjustering: CCT-funktionalitet gør det muligt at vælge mellem forskellige lysfarver, hvilket skaber den rette stemning til enhver lejlighed.
- DALI-kompatibilitet: Giver mulighed for avanceret lysstyring og integration i eksisterende systemer, hvilket øger fleksibiliteten.
- Moderne design: Den opale finish sikrer en jævn lysfordeling og et stilrent udseende, der passer ind i enhver indretning.
- Lang levetid: LED-teknologi sikrer en lang levetid, hvilket reducerer behovet for hyppige udskiftninger og vedligeholdelse.
Fleksibel belysning til alle behov
CAMPUS R500 er ideel til både private og professionelle brugere, der ønsker en belysningsløsning, der kan tilpasses forskellige situationer. Uanset om du skal skabe en afslappende atmosfære derhjemme eller et produktivt miljø på kontoret, leverer denne lampe den nødvendige fleksibilitet og effektivitet.
Ofte stillede spørgsmål om CAMPUS R500 34W CCT DALI OPAL
Hvad er CAMPUS R500 34W CCT DALI OPAL?
CAMPUS R500 34W CCT DALI OPAL er en LED-armatur, der tilbyder en effekt på 34 watt. Den er designet til at give en ensartet og behagelig belysning, hvilket gør den velegnet til både private og erhvervsmæssige miljøer.
Hvilke fordele har DALI-teknologien?
DALI (Digital Addressable Lighting Interface) muliggør intelligent lysstyring, hvor du kan justere lysstyrken og farvetemperaturen efter behov. Dette giver større fleksibilitet i belysningsdesign og energibesparelser, da du kan tilpasse belysningen til forskellige aktiviteter og tidspunkter på dagen.
Hvad betyder CCT i produktnavnet?
CCT står for Correlated Color Temperature, som refererer til lysfarven. Det angiver, hvordan lyset opfattes i forhold til varme og kolde nuancer. Dette gør det muligt at vælge den rette belysning til forskellige rum og stemninger, hvilket er vigtigt for både funktionalitet og æstetik.
Hvordan installeres CAMPUS R500 34W CCT DALI OPAL?
Installationen af CAMPUS R500 kræver grundlæggende el-viden. Det er vigtigt at følge producentens installationsvejledning nøje. Hvis du er usikker, anbefales det at kontakte en autoriseret elinstallatør for at sikre korrekt og sikker installation.
Hvad er forskellen på CAMPUS R500 34W CCT DALI OPAL og andre LED-armaturer?
Forskellen ligger primært i DALI-teknologien og CCT-funktionen. Mange LED-armaturer tilbyder ikke disse avancerede funktioner, som giver mulighed for mere præcis lysstyring og tilpasning af lysfarve. Dette gør CAMPUS R500 særligt velegnet til professionelle miljøer, hvor belysningens kvalitet er afgørende.
Skal jeg vælge CAMPUS R500 34W CCT DALI OPAL eller en standard LED-armatur?
Valget afhænger af dine behov. Hvis du har brug for fleksibilitet i lysstyring og farvetemperatur, er CAMPUS R500 det bedste valg. Hvis du derimod har brug for en simpel belysningsløsning uden avancerede funktioner, kan en standard LED-armatur være tilstrækkelig.
Specifikationer
Specifikationer
Vi har i øjeblikket ingen tekniske specifikationer registreret på denne vare.
Er du i tvivl om den passer til dit behov?
Ring på 88 33 03 01 eller
send os en besked – vi står klar til at hjælpe.
Dokumenter (Monteringsvejledning, datablad mv.)
Dokumenter (Monteringsvejledning, datablad mv.)
Vi har i øjeblikket ingen bilag registreret på denne vare. Kontakt os for at høre om vi har bilag.
+8.600 kundeanmeldelser
Se hvad vores kunder siger om os
Indlæser anmeldelser...

